Zbiory zbóż 2016 rok
Zbiory zbóż 2016 rok

Zbiory zbóż 2016 rok

            Spada jakość oraz wielkość zbiorów pszenicy w 2016 roku. Wcześniejsze szacunki trzeba będzie weryfikować w dół. Za sytuację odpowiedzialna jest pogoda, która uniemożliwia dokończenie żniw. Jak tak dalej pójdzie zboże zacznie porastać. O wysokiej jakości niektórzy już mogą zapomnieć.

 


              Wciąż są rejony, gdzie żniw nie dokończyło jeszcze wielu rolników. Mowa o zbożach, ale również rzepaku. Na polach pozostało jeszcze od 20 do 30% nieskoszonych zbóż, a tego, co do tej pory udało się zebrać jest zdecydowanie mniej niż przed rokiem. Spada wielkość plonów, a co za tym idzie spadają również ceny.

              Pszenica, którą mają do zaoferowania rolnicy traci, na jakości. Gołym okiem widać, że rolnicy coraz częściej mają do zaoferowania pszenicę paszową a nie konsumpcyjną. Okazuje się, że dobrej jakości ziarno może po żniwach być w cenie. Problem z utrzymaniem jakości mają nie tylko nasi rolnicy, ale także producenci z innych krajów. Poszukiwane może być zatem ziarno jakościowe, bo tego będzie zdecydowanie mniej niż szacowano. 

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)