Wydajność robota udojowego, czy warto kupić?
Wydajność robota udojowego, czy warto kupić?

Wydajność robota udojowego, czy warto kupić?

              W dobie rozwijających się technologii rolnicy mogą korzystać z coraz to nowych narzędzi pracy. Jednym z nich jest robot udojowy. Okazuje się, że jego zastosowanie niesie korzyści zarówno dla hodowcy jak i samych zwierząt.


              Jeśli chodzi o hodowców zastosowanie robota udojowego ma znaczący wpływ na zredukowanie nakładu pracy. Dzięki temu gospodarz zyskuje więcej czasu wolnego, który może wykorzystać na inne prace w obejściu. W przypadku zwierząt wprowadzenie automatycznego systemu doju wpływa na poprawę parametrów mleka, a także poprawę zdrowotności, a co za tym idzie także wydajności. Bydło, które przywyknie do korzystania z robota udojowego podchodzi do niego w sposób spokojny, całkowicie pozbawiony strachu.

              Robot udojowy to urządzenie, które w swoim wyposażeniu posiada zwykle stanowisko udojowe, układ lokalizujący strzyki, ramiona do zakładania kubków udojowych, układ czyszczący strzyki, a także układ kontrolno-pomiarowy. Poza tym w wyposażeniu znajdziemy taki elementy jak: pulsator, pompy podciśnieniowe, czy układ myjący instalację udojową.

              Decydując się na zakup robota udojowego bardzo ważnym aspektem jest to by odpowiednio dopasować go do ilości krów w stadzie. Robot jednostanowiskowy przewidziany jest dla stada od 50 do 60 sztuk, natomiast, jeśli będzie to roboto dwustanowiskowy wówczas jest on zdolny doić 95 krów. Z racji tego, że jest to urządzenie bardzo kosztowne jego zakup musi być bardzo uważnie przemyślany.  

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)