Działanie ładowacza czołowegoi ładowarki teleskopowej
Napisane przezdnia  29-11-2016 13:00 29-11-2016 13:00 printer
» Wiadomości rolnicze » Działanie ładowacza czołowegoi ładowarki teleskopowej
Działanie ładowacza czołowegoi ładowarki teleskopowej

Działanie ładowacza czołowegoi ładowarki teleskopowej

              Gospodarstwo rolne w mniejszym lub większym stopniu jest swego rodzaju przedsiębiorstwem transportowym. Przewożone są w nim różnego rodzaju pasze, plony, nawozy czy materiały siewne. Jednak, aby cały proces transportowy był w pełni zrealizowany niezbędny jest sprzęt odpowiedzialny za załadunek oraz rozładunek.


              Prostym, a zarazem bardzo pomocnym rozwiązaniem, które usprawni prace załadunkowo- rozładunkowe jest wyposażenie gospodarstwa w ładowacz, który montowany jest na ciągniku. Najbardziej powszechne stały się ładowacze czołowe, a ich praca możliwa jest za sprawą wykorzystania układu hydrauliki ciągnika. Joystick zamontowany w kabinie ciągnika steruje podstawowymi funkcjami roboczymi. Mowa tu m.in. o zmianie położenia elementów roboczych w płaszczyźnie pionowej.

              Innym sprzętem, który sprawdzi się podczas prac załadunkowych, a także w transporcie na niewielką odległość są specjalistyczne ładowarki. Na rynku dostępne są różnorodne modele, które gospodarz jest w stanie dopasować pod względem rozwiązań do indywidualnych potrzeb. Mowa tu o masie własnej i mocy zainstalowanego silnika, konstrukcji układów jezdnych, sterowaniu funkcjami jezdnymi, opcji zmiany kierunku jazdy, wysokości unoszenia ładunku, czy maksymalnym obciążeniu. Wszystkie modele jednak łączy wspólna cecha, a mianowicie nowoczesność.  

              Za sprawą mechanizacji prac załadunkowo- rozładunkowy, proces ten staje się bardziej efektywny. A jak wiadomo załadunek i przemieszczanie materiałów rolnych stanowi ważny element w sektorze gospodarki, jakim jest rolnictwo.  

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)