Nowy Farmall C od Case IH
Napisane przezdnia  18-11-2016 13:00 18-11-2016 13:00 printer
» Wiadomości rolnicze » Nowy Farmall C od Case IH
Nowy Farmall C od Case IH

Nowy Farmall C od Case IH

W przyszłym roku w ciągnikach Farmall C 85/95/105/115, które stanowią podporę linii Farmall, czyli uniwersalnych maszyn średniej mocy marki Case IH, pojawi się wiele udoskonaleń i nowych funkcji, które jeszcze bardziej ułatwią obsługę tych doskonale znanych maszyn, a także zwiększą ich wydajność w polu i gospodarstwie.

 

Farmall C wreszcie z Multicontrollerem 

W modelach wyposażonych w przedni TUZ i najlepszą przekładnię 24/24 hi/lo z rewersem elektrohydraulicznym można będzie teraz korzystać z opcjonalnego wariantu dźwigni Multicontroller znanej z większych ciągników Case IH, umożliwiającej wygodne sterowanie najważniejszymi funkcjami maszyny. Na dźwigni biegów zamontowanej w prawej konsoli, służącej do operowania czterema biegami głównymi, dodano kilka ergonomicznie rozmieszczonych przycisków ułatwiających wykonywanie innych zadań. Za ich pomocą można wybierać biegi do przodu i wsteczne przekładni nawrotnej i dwie prędkości przekładni powershift, obsługiwać sprzęgło powerclutch oraz podnosić i opuszczać TUZ. W ciągnikach wyposażonych w przedni TUZ z tyłu dźwigni umieszczono dodatkowy przycisk do przełączania przycisków obsługi między przednim a tylnym TUZ.

 

Większy udźwig tylnego TUZ

Rolnicy używają coraz cięższych narzędzi. Dlatego opcjonalnie można teraz doposażyć tylny TUZ w dodatkowy drugi podnośnik, zwiększając tym samym udźwig układu o 19%, czyli z 3700 do 4400 kg na końcówkach kulowych.

 

Lepsze osiągi na drodze

Wcześniejsze wersje ciągników Farmall C osiągały najwyższą prędkość jazdy 40 km/h przy prędkości silnika 2300 obr./min. Udoskonalenia silnika i przekładni w maszynach najnowszej generacji umożliwiają uzyskanie identycznej prędkości na „ekonomicznym” poziomie zaledwie 2000 obr./min., co przekłada się na niższe zużycie paliwa i silnika oraz obniżony poziom hałasu w kabinie.

 

Nowa funkcja zapamiętywania stałych obrotów silnika

Nowa, opcjonalna funkcja umożliwia ustawienie i zapisanie w pamięci maszyny dwóch prędkości silnika. Niższą prędkość można włączyć na przykład, aby zwolnić podczas skrętu na uwrociu, a następnie po wykonaniu skrętu przełączyć na wyższe ustawienie, aby kontynuować pracę ciągnika i narzędzia. Ułatwi to eksploatację i zwiększy wydajność całego zespołu. Oprogramowanie zarządzające silnikiem utrzymuje zadane obroty niezależnie od obciążenia, a ustawioną prędkość można modyfikować co 100 obr./min. Regulację wykonuje się na prawej konsoli operatora.

 

Nowe opcje WOM

Aby sprostać oczekiwaniom dotyczącym mniejszego zużycia paliwa podczas prac z WOM niewymagających wysokiego momentu obrotowego, w najnowszych ciągnikach Farmall C rozszerzono gamę opcji ekonomicznych. Wcześniej klienci mogli wybierać spośród opcji 540/540E, 540/1000 lub 540E/1000 obr./min. Teraz dołączyła do nich kolejna specyfikacja: 540/540E/1,000 obr./min.

 

Ciągniki wszechstronnie przygotowane do montażu ładowacza

Maszyny z serii Farmall C marki Case IH można teraz zamawiać w konfiguracji przygotowanej do pracy z ładowaczem, czyli wyposażone w ramę montażową, złącza hydrauliczne i joystick. Dzięki temu ciągniki trafiające do dealera/klienta wymagają jedynie niewielkich prac w celu zamontowania ładowaczy czołowych LRZ (wersja premium) lub LRA (ekonomiczna) marki Case IH lub ich odpowiedników innego producenta. 

Źródło: Case IHPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)