Zbiorniki paliwa do maszyn rolniczych
Napisane przezdnia  08-11-2016 21:57 08-11-2016 21:57 printer
» Wiadomości rolnicze » Zbiorniki paliwa do maszyn rolniczych
Zbiorniki paliwa do maszyn rolniczych

Zbiorniki paliwa w maszynach rolniczych

              Niemal każdy rolnik zaopatrując swoje maszyny w paliwo wybiera te najlepszej jakości. Jednak nie każdy pamięta o tym by zadbać o zbiornik paliwa. A ten źle chroniony może stać się źródłem zanieczyszczeń.

 


              Zbiorniki paliwa maszyn, które wykonują swoją pracę tylko w sezonie i dużą część roku spędzają na postoju narażone są na korozje. Bardzo często rdzewieniu ulegają wewnętrzne ścianki zbiornika. Co więcej możliwe są również uszkodzenia mechaniczne. Mowa tu o pęknięciach czy rozerwaniach, które prowadzą do nieszczelności.

              W przypadku wystąpienia rdzy w zbiorniku paliwa daje się ją usunąć w sposób mechaniczny lub chemiczny. Jeśli chodzi o mechaniczne czyszczenie metoda jest bardzo prosta. Po zdemontowaniu zbiornika paliwa oraz usunięciu wszystkich dodatkowych elementów należy wrzucić do jego wnętrza nakrętki, po czym wprawić go w drgania, tak by nakrętki energicznie potrząsane odgrywały rolę ścierniwa. Większe zbiorniki, w których metoda ta może być problematyczna warto skorzystać z czyszczenia chemicznego. Tu z pomocą przychodzi odrdzewiacz. Na rynku dostępne są preparaty stosowane na gorąco oraz na zimno. Istotne jest, by po zastosowaniu środków chemicznych bardzo dokładnie wypłukać zbiornik, najlepiej acetonem.

              Po dokładnym oczyszczeniu zbiornika warto zastanowić się nad jego konserwacją. Pozwoli to przedłużyć jego trwałość. Oferta preparatów do konserwacji jest bardzo bogata. Wszystko zależy od potrzeb oraz zasobności kieszeni.

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)