Jak zabezpieczyć się przed wichurami ?
Napisane przezdnia  03-11-2016 17:59 03-11-2016 17:59 printer
» Wiadomości rolnicze » Jak zabezpieczyć się przed wichurami ?
Jak zabezpieczyć się przed wichurami ?

Jak zabezpieczyć się przed wichurami ?

              Warunki pogodowe w ostatnim czasie przysparzają wiele kłopotów. Głównie z powodu silnych podmuchów wiatru oraz wichur. Mimo tego, że nie jesteśmy w stanie wszystkiego zabezpieczyć możemy poczynić jednak pewne kroki, które pozwolą zminimalizować szkody i straty.

 


              Podstawową kwestią mogącą zabezpieczyć nas przed stratami, jakie jest w stanie wyrządzić wichura to ubezpieczenie. W sytuacji, gdy wiatr zerwie dach wypłata pieniędzy z ubezpieczenia robi ogromną różnicę.

              Kiedy istnieje ryzyko zagrożenia sytuacją kryzysową dobrze jest na bieżąco zbierać informacje pogodowe. Najobszerniejsze można uzyskać dzięki regionalnym radiostacjom, które informują na bieżąco o utrudnieniach czy możliwościach przeciwdziałania.

              Jeśli dociera do nas informacja o ewentualnym zagrożeniu silnymi podmuchami wiatru warto także przygotować na to swoje obejście. Mowa tu o dokładnym uprzątnięciu podwórka. W momencie nadejścia silnego wiatru tak naprawdę wszystko może stać się pociskiem, nawet dziecięcy rowerek. Co więcej warto także zabezpieczyć się na wypadek braku prądu w alternatywne źródła energii, bo nigdy nie wiadomo ile taki stan rzeczy może potrwać.

              W sytuacji, gdy nadejdzie wichura należy zadbać poza tym o bezpieczeństwo swoje oraz pozostałych domowników. Sytuację kryzysową trzeba przeczekać w domu upewniając się, że wszystkie okna są zamknięte. Warto również przemyśleć chwilowe odłączenie prądu oraz gazu. 

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
233 #1 fubaaro dnia październik 02 2018 03:23:02
http://bez-hemoroidow.pl/ Bez hemoroidów Wszystko o skutecznych sposobach na hemoroidy
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)