Jak poprawić opłacalność produkcji rolnej ?
Napisane przezdnia  27-10-2016 16:00 27-10-2016 16:00 printer
» Wiadomości rolnicze » Jak poprawić opłacalność produkcji rolnej ?
Jak poprawić opłacalność produkcji rolnej ?

Jak poprawić opłacalność produkcji rolnej ?

              Skrócenie łańcucha dostaw to jedyny skuteczny sposób poprawy opłacalności produkcji rolnej. Jedną z możliwości jest sprzedaż bezpośrednia, drugą zaś skuteczne organizowanie rynku.

 


              Sprzedając bezpośrednio można lepiej zarobić niż na rynkach hurtowych. Praca jest jednak ciężka, bo przez cały tydzień trwa jednocześnie przygotowanie towaru i jego sprzedaż. Aby sprzedaż bezpośrednia była skuteczna warto zadbać, o jakość towaru oraz jego różnorodny asortyment. Nie należy bać się sięgania po np. nowe odmiany warzyw czy owoców. Bogaty asortyment bez wątpienia jest sposobem na zdobycie i utrzymanie klientów. Odbiorców produkowanych towarów warto szukać na lokalnych rynkach.

              W zdecydowanie gorszej sytuacji są rolnicy, którzy sprzedają produkty hurtowo do przetwórstwa lub sieci handlowych. Im dłuższy łańcuch pośredników tym mniejszy zarobek dla tych, którzy znajdują się na jego początku. Dlatego trzeba wzmocnić pozycję rolników. Tak żeby rolnicy byli równorzędnymi partnerami przetwórstwa i handlu w dzieleniu się zyskami ze sprzedaży produktów rolnych. Tu z pomocą przychodzi m.in. ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym czy ustawa o promocji polskich produktów lub inne rozwiania jak prawo o spółdzielniach rolników. 

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
224 #1 Grazynko21 dnia marzec 08 2017 09:36:08
Pomysł dobry, ale żeby jeszcze było to w tak łatwy sposób do zrealizowania. Wielu rolników zmaga się, aby w ogóle sprzedać swoje produkty.

https://gamera.pl...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)