Siew traw jesienią
Napisane przezdnia  06-10-2016 20:37 06-10-2016 20:37 printer
» Wiadomości rolnicze » Siew traw jesienią
Siew traw jesienią

Siew traw jesienią

Wielu rolników jesienią decyduje się na siew traw. Jednak, aby przyniósł on oczekiwany rezultat warto wziąć pod uwagę bardzo ważną kwestię, a mianowicie przebieg lata. Jeśli było ono bardzo suche może okazać się, że efekty nie będą zadowalające. Co zatem robić ?

 


  Siew traw tradycyjnie wykonywany jest w okresie wiosennym. Jednak okazuje, iż właśnie wtedy w glebie występuje niedobór wody, a to znacznie obniża efektywność zasiewu czy podsiewu na użytkach zielonych.

  Jesienny siew może być korzystniejszy z uwagi na to, iż trawy wykazują większą tolerancję na niskie temperatury, niż na niedobór wody. Co ważne przez ten czas trawy równomiernie wzejdą oraz urosną na tyle, by móc przezimować.

Jesienny wysiew traw jest korzystny w miejscach, gdzie występują gleby lekkie oraz umiarkowanie wilgotne, ponieważ w tym okresie rośliny mogą kiełkować w szybkim tempie, zaś siewki są w stanie odpowiednio się ukorzenić. Wysiew traw we wrześniu czy październiku ponadto daje szansę użycia podsiewu, który nie tylko zabliźnia starą darń, ale także pozwala zachować trwałość pastwiska oraz ulepszyć walor pokarmowy pozyskanego plonu.

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)