Opłacalność produkcji ekologicznej - warto?
Napisane przezdnia  28-09-2016 16:09 28-09-2016 16:09 printer
» Wiadomości rolnicze » Opłacalność produkcji ekologicznej - warto?
Opłacalność produkcji ekologicznej - warto?

Opłacalność produkcji ekologicznej - warto?

              W Europie produkcja ekologiczna rośnie, co roku o kilka procent. W Polsce zaś kilka razy wolniej. Rynek żywności ekologicznej ma jednak przyszłość także u nas. Powodem jest wzrost zapotrzebowania na tego typu produkty. I tak ma być dalej.

 

              Jeśli chodzi o statystyki wcale nie jest źle. Niektóre gospodarstwa  mają już ugruntowaną pozycję na krajowym rynku. Udaje im się także eksportować.

              Należy dodać, iż wzrasta także zainteresowanie sieci handlowych produktami ekologicznymi. Trzeba jednak pamiętać, że konkurencja nie śpi. Mowa tu m.in. o produktach ukraińskich, które funkcjonują na rynkach światowych i zdobywają całkiem spore uznanie. Dlatego branża powinna się jednoczyć, po to by sprostać wymaganiom rynku, a tym samym walczyć z konkurencją. Tym bardziej, że wartość rynku produktów ekologicznych stale będzie wzrastać, bo takie są tendencje światowe. I nie chodzi tu wyłącznie o produkty żywnościowe. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się np. kosmetyki ekologiczne na bazie naturalnych składników.

              Rozwój rynku produktów ekologicznych hamowany jest jednak przez stosunkowo wysokie ceny. Istnieją jednak szanse na to, że się to zmieni. Konsumenci zarabiają więcej i tym samym chcą inwestować w swoje zdrowie. W miarę wzrostu producentów żywności ekologicznej ich ceny powinny się zmniejszyć. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)