AdBlue- Co to takiego ?
Napisane przezdnia  23-09-2016 11:00 23-09-2016 11:00 printer
AdBlue- Co to takiego ?

AdBlue- Co to takiego ?

              AdBlue to środek, którego celem jest redukcja ilości szkodliwych substancji, które zawarte są w spalinach. Zastosowanie tej substancji konieczne jest w wielu nowoczesnych ciężarówkach, autobusach i ciągnikach wykorzystujących do napędzenia olej napędowy.


              AdBlue to nietoksyczny płynny roztwór mocznika, o właściwościach bezpiecznych dla środowiska. Jeśli chodzi o mocznik, jest on produktem syntetycznym, który pozyskuje się głównie z gazu ziemnego. Należy dodać, iż AdBlue produkowany jest z przetworzonych produktów rolnych. Wybór technologii SCR/AdBlue przez producentów nowoczesnych ciężarówek czy autobusów wynika z tego, że chcą oni spełnić normę emisji gazów Euro 4 i Euro 5.

              Technologia SCR wykorzystuje AdBlue w celu przeprowadzenia zaawansowanego procesu kontroli zanieczyszczeń. Proces ten zachodzi w układzie wydechowym. Selekcja redukcyjna katalityczna (SCR) posługuje się reakcją, jaka zachodzi między roztworem AdBlue a szkodliwymi tlenkami azotu w spalinach. W wyniku tej reakcji wytwarzany jest azot oraz para wodna.

              Środek, jakim jest AdBlue możliwy jest do stosowania we wszystkich krajach europejskich. Warto dodać, iż roztwór zamarza w temperaturze poniżej 11 stopni Celsjusza. Jednak nie jest to żadnym problemem, ponieważ system SCR można wyposażyć w specjalne podgrzewacze. Co więcej AdBlue w razie zamarznięcia nie traci swoich właściwości. Po odmarznięciu można go stosować powtórnie. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 5/5 (100%) (1 ocena)