Nowy Claas LEXION 600
Napisane przezdnia  15-09-2016 21:48 15-09-2016 21:48 printer
» Wiadomości rolnicze » Nowy Claas LEXION 600
Nowy Claas LEXION 600

Nowy Claas LEXION 600

              Marka Claas opracowała na nowo dobrze już znaną serię LEXION 600. Efektem prac są nowe modele posiadające szereg dodatkowych elementów. Mowa tu m.in. o silniku Mercedes Benz, nowym rozdrabniaczu słomy czy mechanicznym napędzie rozdzielacza promieniowego.

 


              Sercem nowych modeli wchodzących w skład serii LEXION 600 jest sześcio- cylindrowy silnik Mercedes Benz, którego pojemność skokowa wynosi w niższych modelach 7,7 l, zaś w większych takich jak: LEXION 660 i 670 – 10,7 l. Ich moc to 408 KM lub 435 KM.

              Maszyny posiadają rozdrabniacz słomy, którego średnica została zwiększona o 50 mm. Zmiana ta wpływa na szybsze oraz lepsze rozdrobnienie materiału. Co więcej, operator może wprost z kabiny sterować nożami przeciwstawnymi oraz listwą tarcia w sieczkarni słomy. Z tego samego miejsca maszyna daje się przestawić na zbiór pokosu.

              Nowe modele mogą zostać wyposażone w nowe, napędzane mechanicznie rozdzielacze promieniowe. Ich atutem jest efektywne przenoszenie siły. Mechaniczny napęd to także niskie zużycie paliwa oraz stała liczba obrotów rotorów wyrzucających. Dzięki temu słoma rozdzielana jest równomiernie w każdych warunkach.

              W ofercie Claas dostępny jest model LEXION 660 z napędem gąsiennicowym TERRA TRAC. Za sprawą zawieszenia koła napędowego, koła jezdnego oraz wałków podpierających podwozie w sposób hydropneumatyczny operator zyskuje optymalny komfort jazdy. Kombajn zbożowy wyposażony w gąsienice o szerokości 635 mm całkowitą szerokością nie przekracza 3,49 m. 

Źródło: ClaasPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)