Jaką przyczepę samozbierającą kupić - co ważne ?
Napisane przezdnia  09-09-2016 16:18 09-09-2016 16:18 printer
» Wiadomości rolnicze » Jaką przyczepę samozbierającą kupić - co ważne ?
Jaką przyczepę samozbierającą kupić - co ważne ?

Jaką przyczepę samozbierającą kupić - co ważne ?

              Wybór przyczepy zbierającej nie należy do łatwych zadań. A jak wiadomo sprawny i dobry sprzęt to podstawa wydajnego zbioru zielonki. Dlatego podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę w wyborze tej maszyny.

 


              Zakup przyczepy zbierającej warto rozpocząć od sprawdzenia zaczepu. Jest on bardzo ważny, ponieważ decyduje w głównej mierze o bezpieczeństwie podczas pracy.

              Dużą rolę w przyczepie zbierającej odgrywa także rotor załadunkowy. To od niego, bowiem zależy gęstość zbieranego materiału. Porządny rotor daje możliwość pozyskania zbieranego materiału o gęstości przekraczającej wysoki poziom świeżej masy/m3, a co za tym idzie na uzyskanie także dużej masy użytecznej.

              Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest podbieracz. Dobrym rozwiązaniem w tej kwestii jest podbieracz z palcami poruszającymi się po bieżni. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie dokładniejszego podbierania, zwiększenia wydajności, stabilniejszej pracy, a także mniejszej eksploatacji części oraz ograniczenia prac konserwacyjnych zespołu napędowego i palców.

              Ponadto dobrze jest także przyjrzeć się konstrukcji maszyny, oraz sprawdzić takie elementy jak system zbierająco tnący, ilość punktów smarnych, czy też hydraulikę i zawieszenie. To właśnie od tego zależy wytrzymałość maszyny i jej trwałość. Warto również dowiedzieć się, jakie rozwiązania techniczne zostały zastosowane w maszynie, ponieważ to właśnie od tego zależy jej mniejsza lub większa awaryjność. 

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)