Filtr powietrza do maszyn rolniczych
Napisane przezdnia  07-09-2016 11:00 07-09-2016 11:00 printer
» Wiadomości rolnicze » Filtr powietrza do maszyn rolniczych
Filtr powietrza do maszyn rolniczych

Filtr powietrza do maszyn rolniczych

              Filtr powietrza w maszynach rolniczych pełni kluczową rolę dla efektywności spalania paliwa. Umieszczony jest na samym początku etapu procesu spalania mieszanki i służy do usuwania zanieczyszczeń z powietrza, które doprowadzane jest do silnika.              Jeśli chodzi o budowę filtra składa się on z trzech różnych elementów: metalowej obudowy, materiału filtrującego-, który zatrzymuje wszystkie cząsteczki, przepuszczając samo powietrze oraz uszczelki. W przypadku uszkodzenia uszczelki filtr nie jest w stanie zapewnić idealnej szczelności. W wyniku tego powietrze z zewnątrz dostaje się bezpośrednio do silnika, bez przejścia przez materiał filtrujący.

W sytuacji, kiedy filtr jest silnie zabrudzony należy go wymienić. Nie jest dobrym rozwiązaniem usuwanie zanieczyszczeń sprężonym powietrzem. Istnieje wówczas ryzyko uszkodzenia włókien materiału filtrującego. A jeśli materiał zostanie przedziurawiony pył dostanie się do wnętrza silnika.

Zaoszczędza się, co prawda wówczas pieniądze, ale to tylko pozorna oszczędność. Nie wymieniając filtr, a jedynie czyszcząc go można poważnie uszkodzić silnik, a to pociągnie za sobą znacznie większe koszty. Warto, zatem stosować się do zaleceń producenta dotyczących konserwacji maszyny- w tym właśnie filtra powietrza. 

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)