Miasto, wieś – gdzie lepiej mieszkać ?
Napisane przezdnia  06-09-2016 20:46 06-09-2016 20:46 printer
» Produkcja zwierzęca » Miasto, wieś – gdzie lepiej mieszkać ?
Miasto, wieś – gdzie lepiej mieszkać ?

Miasto, wieś – gdzie lepiej mieszkać ?

              Z miasta na wieś – czy warto. Wielu ludzi, zmęczonych życiem w mieście i pracą w wielkich korporacjach decyduje się na przeprowadzkę na wieś. Przemawia za tym wyobrażenie na temat jej sielskości oraz rajskości. Czy oby na pewno tak jest ? Czy wieś może stać się ostoją dla człowieka z wielkiego miasta ?


              Miasto dla niektórych ludzi po dłuższym czasie staje się przytłaczające. Do tego dochodzi praca w wielkich korporacjach, obarczona stresem i nieustannym pośpiechem. Dlatego coraz częściej spotyka się zjawisko migracji ludzi z wielkich miast na wieś. Szukają oni tam ciszy, spokoju, a przede wszystkim pragną stworzyć azyl dla swojej rodziny. Jednak niekiedy okazuje się, iż wyobrażenie zupełnie odbiega od rzeczywistości.

                                      Ludzie, którzy decydują się na przeprowadzkę z wielkich miast na wieś nie zawsze zdają sobie sprawę np. z długich godzin spędzonych na dojeździe do miejsca pracy. Wówczas dom na wsi staje się wyłącznie sypialnią. Nie zmienia to jednak faktu, iż wyprowadzki z metropolii do pobliskich wsi są wciąż bardzo modne. 



Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:





Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)