Koncepcja Case IH – nowość
Napisane przezdnia  01-09-2016 20:38 01-09-2016 20:38 printer
» Wiadomości rolnicze » Koncepcja Case IH – nowość
Koncepcja Case IH – nowość

Koncepcja Case IH – nowość

              Koncepcyjny pojazd marki Case IH to bezprzewodowy ciągnik przeznaczony do uprawy rzędowej. Maszyna zdolna jest do autonomicznej współpracy z różnorodnymi narzędziami wykorzystywanymi do pracy w polu.

 


              Bezprzewodowy autonomiczny pojazd koncepcyjny konstrukcyjnie został oparty na istniejącym już ciągniku Case IH Magnum. Maszyna została stworzona do współpracy z interaktywnym interfejsem. Dzięki temu możliwe jest zdalne monitorowanie zaprogramowanych operacji. Należy dodać, iż system pokładowy w sposób automatyczny oblicza najkorzystniejsze ścieżki przejazdu, tak by dopasować się do szerokości narzędzia oraz parceli, a także ukształtowania terenu.


              Autonomiczny pojazd koncepcyjny wyposażony został w radar Lidaru i pokładowe kamery wideo, za sprawą, których możliwe jest wykrywanie przez maszynę wszelkich przeszkód. W momencie pojawienia się jakichkolwiek utrudnień praca pojazdu zostaje automatycznie przerwana, do czasu wyznaczenia przez operatora nowej ścieżki przejazdu. Podobnie jest z utratą sygnału GPS lub danych dotyczących położenia. Maszyna zostanie również niezwłocznie zatrzymana po ręcznym wciśnięciu przycisku stop.

              Nad opracowaniem koncepcji autonomicznej technologii, CNH Industrial współpracowało ze swoim długoletnim dostawcą technologii, a mianowicie spółką Autonomous Solutions Incorporated. Warto wspomnieć, iż jest to branżowy lider w dostarczaniu autonomicznych rozwiązań do pracy w warunkach polowych.


Źródło: Case IH

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)