Waga do wozu paszowego – jaki wóz paszowy wybrać ?
Napisane przezdnia  29-08-2016 18:23 29-08-2016 18:23 printer
Waga do wozu paszowego – jaki wóz paszowy wybrać ?

Waga do wozu paszowego – jaki wóz paszowy wybrać ?

              Waga w paszowozie - Odpowiednio skalibrowana, a także poprawnie wskazująca waga jest podstawowym elementem precyzyjnego żywienia zwierząt. Dlatego bardzo ważne jest by dokonywać jej regularnej kontroli.

 


              Zaniedbanie kontroli wagi w wozie paszowym może odbić się poważnymi konsekwencjami. Nieskalibrowana waga może spowodować, iż zwierzęta za każdym razem będą otrzymywały odmienną dawkę pokarmową. A jak wiadomo w precyzyjnym żywieniu najważniejsze jest to by bydło codziennie dostawało dawkę o takim samym składzie, dopasowanym do ich bieżącego zapotrzebowania.

              Dlatego co najmniej raz w miesiącu każdy gospodarz powinien dokonywać sprawdzenia stanu wagi w wozie paszowym. Aby tego dokonać można w wozie paszowym, który jest pusty umieścić kilka worków z paszą, posiadających określoną wagę. Ważne jest by były one rozmieszczone w sposób równomierny na czujnikach. Kiedy już to zrobimy należy sprawdzić czy obciążenie to jest adekwatne do pomiarów, które wskazuje waga. Co więcej, proces ten należy powtórzyć już na pełnym wozie paszowym. Musimy sprawdzić czy aby na pewno dołożony balast waży ciągle tyle samo.


              W sytuacji, gdy odczyty odbiegają od siebie oznacza to, że waga w wozie paszowym wymaga odpowiedniego wyregulowania. Próby należy przeprowadzać do tego momentu, aż wyniki będą się pokrywały. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)