Wypadki na polu, w rolnictwie
Napisane przezdnia  25-08-2016 09:16 25-08-2016 09:16 printer
Wypadki na polu, w rolnictwie

Wypadki na polu, w rolnictwie

              Wypadki w rolnictwie - Natłok pracy, zmęczenie oraz coraz to większa mechanizacja. To tylko niektóre składowe przyczyniające się do wielu nieszczęśliwych zdarzeń. Czy można im zapobiegać ? Jeśli tak to, w jaki sposób ?

 


              Jak wiadomo nie wszystko da się przewidzieć. Nie da się także w 100% zapobiec nieszczęśliwym wypadkom. Jednak można uczynić kilka rzeczy, by zminimalizować ryzyko ich wystąpienia do minimum.

              Rolnicy w głównej mierze do pracy wykorzystują różnorodne maszyny. Dlatego by ich użytkowanie było w pełni bezpieczne należy dokładnie zapoznać się z instrukcją ich obsługi oraz w pełni ją przestrzegać. Ważne jest by w pobliżu pracujących maszyn nie znajdowali się ludzie oraz zwierzęta. Dobrze jest, gdy w ciągniku znajduje się apteczka. Pozwala to opatrzyć ranę. Jednak nieunikniona jest wizyta lekarska. Wynika to z faktu, iż za sprawą gleby lub też obornika może dojść do zakażenia rany laseczką tężca. Co więcej, warto mieć przy sobie na polu czystą wodę oraz mydło. Dzięki temu możliwe jest umycie rąk i twarzy przed posiłkiem czy nawet w przerwie na odpoczynek. Nie zapomnijmy również o telefonie komórkowym, który umożliwi wezwanie pomocy w razie potrzeby.

              Jeśli chodzi o maszyny rolnicze, niedopuszczalne jest przewożenie ludzi w miejscach nieprzystosowanych do tego oraz na ładunkach objętościowych. Ponadto wszelkie kontrole stanu technicznego lub naprawy należy wykonywać po wcześniejszym unieruchomieniu silnika oraz odłączeniu napędu. To samo dotyczy czyszczenia maszyn po skończonej pracy. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
232 #1 JanekFarmer dnia wrzesień 25 2018 08:42:10
Trzeba dbać o naszą maszynę, by unikać takich przypadków np. sprawdzać stan techniczny maszyny. W tym roku wymieniałem trochę części, zamówiłem na stronie Gacola i zrobiłem wymianę pompy, złączki i przewodów. Szeroki uśmiech
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)