Rolnictwo ekologiczne - hobby, sposób na życie
Napisane przezdnia  24-08-2016 19:36 24-08-2016 19:36 printer
» Ciekawostki » Rolnictwo ekologiczne - hobby, sposób na życie
Rolnictwo ekologiczne - hobby, sposób na życie

Rolnictwo ekologiczne - hobby, sposób na życie

              Rolnictwo ekologiczne w ostatnim czasie cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem. Świadczy o tym stała dynamika wzrostu liczby gospodarstw ekologicznych, jak również powierzchni, które zajmują. W przeciągu ostatnich 10 lat ilość gospodarstw ekologicznych w Polsce wzrosła wielokrotnie.


              Rolnictwo ekologiczne jest jedną z gałęzi rolnictwa, które odznacza się najszybszym tempem rozwoju. Warto dodać, iż tendencja ta jest widoczna szczególnie w Unii Europejskiej.

              Jeśli chodzi o strukturę użytków rolnych, które w rolnictwie ekologicznym odgrywają największą rolę są to łąki oraz pastwiska, a także uprawa roślin na paszę. Dosyć duży udział w strukturze tej przypada również uprawie zbóż. Pozostała część to uprawy sadownicze i jagodowe, warzywa, rośliny strączkowe na suche nasiona, rośliny przemysłowe oraz ziemniaki.

              Co więcej, wzrost zainteresowania rolnictwem ekologicznym przełożył się również na pomnożenie ilości przetwórni. Najwięcej przetwórni ekologicznych specjalizuje się w przetwórstwie owoców i warzyw, a także produkcją związaną z przemiałem zbóż. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
233 #1 fubaaro dnia październik 01 2018 18:09:02
asequrella forte opinie po nieudanej kuracji http://potencja-leki.pl/asequrella-forte-opinie-po-nieudanej-kuracji/
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)