Rolnictwo - czy zamienić ryczałt na VAT ?
Napisane przezdnia  23-08-2016 20:20 23-08-2016 20:20 printer
Rolnictwo - czy zamienić ryczałt na VAT ?

Rolnictwo - czy zamienić ryczałt na VAT ?

              Rolnicy - sposób  rozliczenia mogą robić to w formie ryczałtu bądź też korzystać z wariantu podatkowego jakim jest VAT. Czy warto zmienić formę rozliczenia ? I co się z tym wiąże ?

 


              Chcąc zmienić formę rozliczenia warto przede wszystkim na podstawie faktur przychodowych określić czy będzie to opłacalna decyzja. Każde gospodarstwo, mimo prowadzenia tego samego typu produkcji jest inne. Dlatego każdy rolnik musi w indywidualny sposób określić, który wariant podatkowy jest dla niego najlepszy. Jeśli chodzi o formę rozliczenia jaką jest ryczałt warto powiedzieć, iż ma ona jedną zasadniczą zaletę. Jest nią prostota oraz święty spokój. Faktury RR wystawiane są przez nabywcę towaru, a nie przez rolnika.

              W przypadku, gdy rolnik stanie się czynnym podatnikiem VAT, to na nim spoczywa obowiązek wystawiania faktur za sprzedaż towarów i usług z naliczonym podatkiem VAT. Co więcej gospodarz musi prowadzić ewidencję faktur sprzedaży i zakupów, składać w urzędzie skarbowym deklaracje VAT-7, a także odprowadzać należy podatek, jeśli taki zostanie wykazany w deklaracji.

Przy zmianie decyzji o formie rozliczenia warto pamiętać, iż na ryczałt można powrócić dopiero za jakiś czas. Dlatego warto by decyzja była w pełni przemyślana i przekalkulowana.

              Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)