Zbiory zbóż 2016 rok
Napisane przezdnia  18-08-2016 08:13 18-08-2016 08:13 printer
» Produkcja zwierzęca » Zbiory zbóż 2016 rok
Zbiory zbóż 2016 rok

Zbiory zbóż 2016 rok

            Spada jakość oraz wielkość zbiorów pszenicy w 2016 roku. Wcześniejsze szacunki trzeba będzie weryfikować w dół. Za sytuację odpowiedzialna jest pogoda, która uniemożliwia dokończenie żniw. Jak tak dalej pójdzie zboże zacznie porastać. O wysokiej jakości niektórzy już mogą zapomnieć.

 


              Wciąż są rejony, gdzie żniw nie dokończyło jeszcze wielu rolników. Mowa o zbożach, ale również rzepaku. Na polach pozostało jeszcze od 20 do 30% nieskoszonych zbóż, a tego, co do tej pory udało się zebrać jest zdecydowanie mniej niż przed rokiem. Spada wielkość plonów, a co za tym idzie spadają również ceny.

              Pszenica, którą mają do zaoferowania rolnicy traci, na jakości. Gołym okiem widać, że rolnicy coraz częściej mają do zaoferowania pszenicę paszową a nie konsumpcyjną. Okazuje się, że dobrej jakości ziarno może po żniwach być w cenie. Problem z utrzymaniem jakości mają nie tylko nasi rolnicy, ale także producenci z innych krajów. Poszukiwane może być zatem ziarno jakościowe, bo tego będzie zdecydowanie mniej niż szacowano. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)