Pomoc dzieci podczas prac polowych
Napisane przezdnia  02-08-2016 09:00 02-08-2016 09:00 printer
» Ciekawostki » Pomoc dzieci podczas prac polowych
Pomoc dzieci podczas prac polowych

Pomoc dzieci podczas prac polowych

              Dzieci i praca w polu. Najmłodsi bez wątpienia będą towarzyszą swoim rodzicom podczas prac w gospodarstwie. A to z kolei wiąże się z nasilonym ryzykiem wypadków. Dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci.

 


              Dzieci przede wszystkim muszą przebywać pod nadzorem dorosłej osoby. Nie można dopuścić do sytuacji, gdy rodzice wyjeżdżają na pola a dzieci zajmują się sobą nawzajem. Warto także wydzielić najmłodszym miejsce do zabawy, tak by znajdowało się ono z dala od części produkcyjnej.

              Aby uchronić dzieci przed ryzykiem wystąpienia nieszczęśliwych wypadków należy także przed rozpoczęciem jakiekolwiek pracy sprawdzać czy w pobliżu nie znajdują się dzieci. Nie powinny mieć one kontaktu z pracującymi maszynami, gdyż grozi to np. pochwyceniem przez ruchome części maszyny.

              Co więcej warto zadbać o to by dzieci same nie wchodziły do obory czy chlewni. Rodzice powinni kontrolować kontakt swoich pociech ze zwierzętami gospodarskimi. Kolejną rzeczą jest zabezpieczenie wszelkich środków ochrony roślin, paliw i innych niebezpiecznych substancji chemicznych przed dziećmi. Najlepiej w takim pomieszczeniu, gdzie najmłodsi nie będą miały dostępu.

              Dzieci nie mogą stanowić pomocy w obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych. Nie mogą również przebywać na ładunkach w trakcie transportu, wykonywać oprysków, obsługiwać dużych zwierząt inwentarskich, czy pracować w dużym zapyleniu. Dbajmy, więc o to, by wakacje były bezpieczne pod każdym względem. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)