Produkcja mleka, opłacalność i zyski?
Napisane przezdnia  01-08-2016 08:49 01-08-2016 08:49 printer
» Produkcja zwierzęca » Produkcja mleka, opłacalność i zyski?
Produkcja mleka, opłacalność i zyski?

Produkcja mleka, opłacalność i zyski?

              Czy warto produkować mleko, hodować krowy? Producenci mleka w swej działalności borykają się z wieloma problemami. Mowa tu o rosyjskim embargo, niskich cenach surowca, czy karach za nadprodukcje mleka.  Czy zatem produkcja mleka się opłaca ? Czy warto inwestować w dalszy rozwój ?

 


              Sytuacja na rynku mleka jest niepewna. W związku, z czym opłacalność produkcji tegoż surowca stoi pod znakiem zapytania. Aby gospodarstwo mogło zachować rentowność, cena za litr mleka musi utrzymywać się na poziomie powyżej 1 złotówki. Jeśli jest to mniej wówczas sytuacja robi się bardzo poważna.

              Dużym problemem dla rolników chcących się utrzymywać z produkcji mleka oraz rozwijać swoje gospodarstwa są środki finansowe. Inwestycje wymagają niekiedy milionów złotych, a zrealizowanie ich z własnego budżetu często jest niemożliwe. Co więcej, nie każdy rolnik może skorzystać ze wsparcia unijnego, ponieważ są one opatrzone wieloma rygorystycznymi wymogami. Z racji tego, że sytuacja na rynku mleka jest niepewna, to także zaciągnięcie kredytu jest dość dużym ryzykiem. Bez rozwoju, modernizacji czy inwestowania w gospodarstwo uzyskanie większych dochodów i poprawa rentowności nie jest możliwa.

              Na rynku mleka widać delikatne ożywienie. Jest to jednak nadal za mało. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)