Wybieg dla kur-jak zrobić?
Napisane przezdnia  29-07-2016 09:01 29-07-2016 09:01 printer
» Wiadomości rolnicze » Wybieg dla kur-jak zrobić?
Wybieg dla kur-jak zrobić?

Wybieg dla kur-jak zrobić?

              Wybieg na tereny zielone stanowi ważny element w hodowli drobiu. Musi być on jednak dobrze przygotowany i spełniać podstawowe kryteria. Na co zatem warto zwrócić uwagę ?

 


              Wybieg dla kur przede wszystkim powinien posiadać odpowiednią wielkość. Zaleca się by był on o takiej powierzchni ażeby kura miała dla swoich potrzeb kilka metrów terenu. Należy również zwrócić uwagę na to by teren wybiegu nie był podmokły, ponieważ sprzyja to rozprzestrzenianiu zarazków. 

              Kolejną sprawą jest dbanie o czystość na zielonym wybiegu. Warto pamiętać o regularnym odkażaniu. Zwykle wykorzystuje się do tego wapno chlorowane. Niemniej jednak uprzednio należy zebrać wierzchnią warstwę ziemi, a także dokładnie uprzątnąć kurze odchody.

              Warto także dodać, iż duże znaczenie ma to, jakie trawy rosną na zielonym wybiegu. Dobrze jest, gdy znajduje się na nim mieszanka traw oraz roślin bobowatych- głównie lucerny. Stosunkowo dobre są też takie odmiany jak mietlica biała i kostrzewa czerwona. Co więcej kury przepadają także za jęczmieniem, gryką czy owsem.

              Kury, które mają dostęp do zielonego wybiegu bez wątpienia odwdzięczą się zdrowymi oraz smacznymi jajami. A jak wiadomo ekologiczne produkty są dzisiaj w cenie.  Dlatego istnieje możliwość, iż za takie jaja uzyskamy wyższą stawkę. 

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)