Rolnictwo precyzyjne, GPS w maszynach rolniczych
Napisane przezdnia  28-07-2016 08:33 28-07-2016 08:33 printer
Rolnictwo precyzyjne, GPS w maszynach rolniczych

Rolnictwo precyzyjne, GPS w maszynach rolniczych

             GPS,rolnictwo precyzyjne... . Do nowoczesnych metod gospodarowania zaliczyć można właśnie rolnictwo precyzyjne. Jest to stosunkowo nowy fragment polskiej gospodarki, w związku, z czym nie do końca jeszcze poznany.

 

 


              Rolnictwo precyzyjne jest sposobem uprawiania rolnictwa, które posługuje się systemami pozycjonowania GPS, satelitami, a także dronami, które dostarczają informacji na temat pól, stanu roślin, czy plonów. Rolnik, który pozyska dane za pomocą nowoczesnych technologii wykorzystuje je do tworzenia map zmiennej aplikacji oraz precyzyjnego dawkowania środków ochrony roślin i nawozów. Ponadto rolnictwo precyzyjne posiłkuje się systemami GPS przy automatycznym prowadzeniu maszyn oraz ciągników po zadanym torze jazdy. Ma to na celu wykluczyć dwukrotne obrabianie tego samego fragmentu pola.

              Za sprawą rolnictwa precyzyjnego rolnik jest w stanie zwiększyć plony przy równoczesnej minimalizacji kosztów produkcji. Jednak metoda ta wymaga od gospodarza zmiany świadomości. Dostrzeżenia istoty danych historycznych, takich jak zasobność gleby w składniki odżywcze, czy jakość uzyskiwanych plonów. Rolnik zajmujący się rolnictwem precyzyjnym powinien zbierać takie dane, ponieważ to dzięki nim jest w stanie w przyszłości podjąć trafniejsze decyzje.

              Najnowsza transza środków z PROW daje możliwość pozyskania funduszy na zakup systemów rolnictwa precyzyjnego. Są to działania podjęte w ramach modernizacji gospodarstw rolnych. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)