Gaśnica w maszynach rolniczych-obowiązek?
Napisane przezdnia  27-07-2016 12:19 27-07-2016 12:19 printer
Gaśnica w maszynach rolniczych-obowiązek?

Gaśnica w maszynach rolniczych-obowiązek?

              Gaśnica w ciągniku? Długie godziny pracy, często na słońcu i w dużym zapyleniu to warunki bez wątpienia sprzyjające pożarowi. Dlatego w okresie żniw, za nim kombajn ruszy do pracy należy wyposażyć go w sprawną gaśnicę oraz odpowiednio go zabezpieczyć.

 


              Podczas żniw o pożar nie trudno. Zwykle jego powodem są ocierające o siebie elementy robocze. Pracując wytwarzają wysoką temperaturę, przez co mogą, za sprawą iskrzenia zaprószyć ogień. Ważne jest ponadto by codziennie po skończonej pracy pamiętać o dokładnym usunięciu powstałych zabrudzeń, ale również o naoliwieniu wszelkich elementów maszyny, które współpracują ze sobą. Jest to konieczne, by zmniejszyć ryzyko tarcia. Poza tym nie zaszkodzi także przed rozpoczęciem pracy skontrolować stan poziomu oleju w zbiorniczkach i w razie potrzeby uzupełnić braki.

              Elementem wyposażenia, którego bez wątpienia nie może zabraknąć w kombajnie podczas żniw jest gaśnica. Dotyczy to także innych maszyn, które pracują w polu. W razie większego pożaru może okazać się, iż jedna gaśnica i to proszkowa nie poradzi sobie z trudną sytuacją. W związku, z czym dobrze jest zabezpieczyć się na wszelkie wypadek i wyposażyć kombajn w dwie gaśnice proszkowe, a także jedną gaśnicę pianową. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)