Pronar z własnym lądowiskiem
Napisane przezdnia  24-07-2016 21:49 24-07-2016 21:49 printer
» Wiadomości rolnicze » Pronar z własnym lądowiskiem
Pronar z własnym lądowiskiem

Pronar z własnym lądowiskiem

              Marka Pronar dokonała uroczystego otwarcia własnego lądowiska z niespełna 1000-metrowym pasem startowym. Lądowisko powstało na terenie fabryki Pronaru, po to by kontakt z partnerami oraz kontrahentami był jeszcze sprawniejszy.

 


              Lądowisko Pronar powstało z myślą o usprawnieniu komunikacji. Za sprawą śmigłowców nie trzeba tracić wielu godzin na dotarcie do kontrahenta, ponieważ podróż trwa kilka chwil. Omijane są także korki oraz możliwość zgubienia się na remontowanych drogach.

              Lądowisko Pronar będzie służyło także lokalnej społeczności. W razie potrzeb jest ono udostępnione lotnictwu Straży Granicznej, Policji, Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, a także samolotom przeciwpożarowym służb leśnych, czyli tym jednostkom, które w sposób bezpośredni dbają o bezpieczeństwo ludzi.

              Marka Pronar posiada śmigłowce oraz samolot. Stworzyła im lądowisko śmigłowcowe, jak również utwardzony pas startowy, którego długość wynosi 1000 metrów. Warto dodać, iż są one stworzone w taki sposób by wykonywanie startów i lądowań VFR odbywało się zarówno w dzień jak i w nocy.

              Nowo powstałe lądowisko przyczynia się do rozwoju lotnictwa oraz promocji Podlasia. Zapewnia ono ponadto w pełni kompleksową usługę, zabezpieczając operacje lotnicze, jak również wykonując zadania lotnictwa państwowego oraz ratowniczego. 

Źródło: PronarPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)