Miasto, a wieś-różnice
Napisane przezdnia  22-07-2016 10:00 22-07-2016 10:00 printer
Miasto, a wieś-różnice

Miasto, a wieś-różnice

              Życie na wsi, a w mieście w dzisiejszych czasach niemal niczym nie różni. Są małe różnice naturalnie odnośnie życia na wsi. Wynika to z faktu, iż gospodarstwo rolne to dla rodziny zarówno miejsce pracy, jak i miejsce życia.

 


              Rodzina żyjąca na wsi na przestrzeni lat uległa transformacji. Coraz rzadziej spotykane są te wielopokoleniowe z kilkorgiem dzieci. W dzisiejszych czasach najczęściej spotykanym modelem rodziny jest ten dwupokoleniowy z dwojgiem czy też trojgiem dzieci. Jest to spowodowane tym, iż rodzice pragną poświęcić więcej czasu na rozwój, a także awans każdego dziecka.

              Rodzina na wsi obecnie ma taki sam dostęp do rozwoju technologicznego jak rodzina żyjąca w mieście. Urządzenia mobilne, a w nich dostęp do Internetu to dziś na wsi powszechny widok. Do tego dochodzą również szkoły, w których młodzież z rodzin wiejskich może zdobywać wykształcenie oraz kwalifikacje w różnych zawodach, w większości pozarolniczych.

              Ciekawym aspektem są relacje między członkami rodziny żyjącymi na wsi. Są one bardzo silne, z racji tego, iż łączy ich nie tylko pokrewieństwo, ale także wspólne zadania, trudy, oraz wspólne cele. Młodzi ludzie bardzo wcześnie są angażowani w prace w gospodarstwie. Rodziny żyjące w mieście nieco mniej posiadają czasu, który spędzają wspólnie. Każdy z członków zwykle posiada indywidualne obowiązki, co niekiedy sprowadza się do zupełnie odrębnego życia, w której rodzina spada na dalszy plan. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML: