OC na ciągnik rolniczy
Napisane przezdnia  22-07-2016 08:09 22-07-2016 08:09 printer
» Ciekawostki » OC na ciągnik rolniczy
OC na ciągnik rolniczy

OC na ciągnik rolniczy

               Ciągnik, choć pracuje głównie w polu także powinien je posiadać ubezpieczenie. Nawet, gdy po drogach porusza się tylko sporadycznie. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowym świadczeniem dla każdego pojazdu mechanicznego, który porusza się po drogach publicznych.

 


              Droga, którą rolnik pokonuje ze swojego podwórka na pole to zwykle krótki odcinek. Jednak nawet podczas takiej trasy może dojść do nieprzewidzianego zdarzenia. A wtedy konsekwencje finansowego mogą przyprawić o zawrót głowy.

              Z tego właśnie względu tak ważne jest posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej ciągnika. Zapewni ono pokrycie opłat za wszelkie ewentualne szkody, które mogą wystąpić na drodze wobec osób trzecich, których mienie lub też ciało zostało poszkodowane w nieprzewidzianym zdarzeniu.

              Wysokość składki za ubezpieczenie ciągnika od odpowiedzialności cywilnej zależy od tego, do której grupy należy maszyna. Najdroższe ubezpieczenie dotyczy ciągników z grupy czwartej, ponieważ może ono sięgać, około 2 tys. złotych. Grupa trzecia to ubezpieczenie już niemal o połowę tańsze. Natomiast za ciągniki z grupy pierwszej i drugiej rolnik zapłaci zaledwie dwieście trzysta złotych na cały rok.

              Choć ubezpieczenie ciągnika "AC" nie zawsze jest obowiązkowe to warto jednak w nie zainwestować. Dzięki temu rolnik może zyskać zabezpieczenie i spać spokojnie. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)