Skrzynia Powershift w ciągniku-jak działa,opinie?
Napisane przezdnia  19-07-2016 09:13 19-07-2016 09:13 printer
Skrzynia Powershift w ciągniku-jak działa,opinie?

Skrzynia Powershift w ciągniku-jak działa,opinie?

              W dobie rozwijających się technologii, a także pogoni za wydajnością, producenci maszyn oferują coraz to nowsze rozwiązania. Jednym z nich jest moda na skrzynie dwusprzęgłowe, takie jak Powershift.

 


              Na wstępie należy powiedzieć, iż Powershift to technologia, którą konstruktorzy wykorzystują w automatycznych przekładniach. Dysponując skrzynią Powershift mamy do czynienia z dwoma sterowanymi elektrohydraulicznie sprzęgłami. Pierwsze odpowiedzialne jest za biegi nieparzyste, a także przełożenie wsteczne. Drugie zaś za biegi parzyste.

Ich działanie odbywa się w sposób przemienny. W związku z tym, gdy załączony jest bieg niższy, a obroty silnika ulegają zwiększeniu, bieg wyższy jest już przygotowany do załączenia i może zostać uaktywniony w bardzo krótkim czasie, pozwalając tym samym na płynną zmianę biegów. Za sprawą przekładni Powershift moc oraz moment obrotowy silnika wykorzystywany jest w sposób efektywny i harmonijny. Ponadto, dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest zmiana biegów również pod obciążeniem.

              Skrzynia tego typu wraz z postępem technologii ulegała transformacji. Jej nowsze wersje funkcjonują zwykle pod nazwą full Powershift. Przekładnie te dają możliwość nieograniczonego wyboru przełożeń, a nie wyłącznie takiego o jeden „w górę” czy „w dół”. Co więcej, stosując od dwóch do nawet pięciu stopni przełączania biegów, możliwe jest zwielokrotnienie ilości dostępnych przełożeń nawet do 30.

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)