Koń w gospodarstwie zamiast ciągnika-ekologiczne...
Napisane przezdnia  12-07-2016 07:09 12-07-2016 07:09 printer
Koń w gospodarstwie zamiast ciągnika-ekologiczne...

Koń w gospodarstwie zamiast ciągnika-ekologiczne...

              Dzisiejsze rolnictwo znacząco różni się od tego sprzed kilkudziesięciu lat. Nowoczesne maszyny i rozwinięta technologia to widok niemal powszechny. Możliwe jest jednak gospodarowanie w bardzo prosty sposób, gdzie tak jak dawniej zamiast ciągnika pracuje koń. Mowa tu o gospodarstwie ekologicznym.

 


              Gospodarstwo ekologiczne jest szczególnie uzasadnione na obszarach, które są cenne ze względów przyrodniczych, ale także tam gdzie rozwinięta jest agroturystyka. Tak naprawdę gospodarstwo ekologiczne jest w stanie prowadzić niemal każdy rolnik, pod warunkiem, że jest tego pewien oraz posiada odpowiednie przygotowanie zawodowe.

              Wydawać by się mogło, iż gospodarowanie w dzisiejszych czasach bez ciągnika jest niemożliwe. Otóż nie. Kilkuhektarowa gospodarstwa świetnie mogą poradzić sobie posiadając wyłącznie konia i odpowiedni zestaw maszyn. Praca końmi pożądana jest szczególnie tam, gdzie jej wykonanie ciągnikiem jest niemożliwe czy niebezpieczne.

              Konie poza pracą na polu mogą okazać się pomocne przy obsłudze gospodarstwa. Może być to zbiór owoców w sadzie, pomoc w dostawie do punktów sprzedażowych ze zdrową żywnością, czy sprzedaży nadwyżek produkcyjnych na okolicznych placach targowych. Ponadto konie to żywy symbol polskiej wsi, który może stanowić wizytówkę np. na dorocznych dożynkach, czy innego rodzaju imprezach środowiskowych. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)