Elektronika, komputery w maszynach rolniczych
Napisane przezdnia  09-07-2016 17:16 09-07-2016 17:16 printer
Elektronika, komputery w maszynach rolniczych

Elektronika, komputery w maszynach rolniczych

              Nowoczesne maszyny są wręcz nasycone elektroniką. Dzięki temu operator może nie wychodząc z kabiny operować wieloma funkcjami kontrolno-sterującymi, a to z kolei sprawia, że wykonywana praca jest dokładniejsza, a także mniej uciążliwa.

 


Bogate wyposażenie w postaci elektroniki w dzisiejszych czasach możemy znaleźć w różnorodnych maszynach oraz urządzeniach rolniczych. Stanowi ona bardzo duże ułatwienie. Maszyny nasycone elektroniką to efekt m.in. wdrażania innowacyjnych rozwiązań, które odzwierciedlają nowoczesność konstrukcji.

 Dzięki niej bowiem operator może w prosty sposób dotrzeć do informacji na temat konkretnych parametrów roboczych, a także je kontrolować a w razie potrzeby nawet regulować. Co więcej, za sprawą elektroniki możliwe jest uniknięcie wystąpienia awarii, ponieważ operator informowany jest o wystąpieniu krytycznych stanów roboczych.

Elektronika duże znaczenie odgrywa również w rolnictwie precyzyjnym wykorzystującym GPS. Mowa tu o aplikacji elektroniki np. w kombajnach zbożowych. Wynika to z faktu, iż newralgicznym elementem systemu rolnictwa precyzyjnego jest precyzyjne określenie zmienności plonowania roślin na poszczególnych odcinkach pól. Wiąże się to zatem z tym, że kombajny zbożowe, które pełnią funkcję maszyn zbierających muszą posiadać wyspecjalizowane instalacje techniczne, które mają za zadanie zbierać pomiar zmian plonu masy roślinnej w jednostce czasu. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)