Rolnictwo to pasja, ale też niebezpieczny zawód
Napisane przezdnia  08-07-2016 09:00 08-07-2016 09:00 printer
» Ciekawostki » Rolnictwo to pasja, ale też niebezpieczny zawód
Rolnictwo to pasja, ale też niebezpieczny zawód

Rolnictwo to pasja, ale też niebezpieczny zawód

              Rolnictwo należy do jednych z najbardziej ryzykownych zawodów w naszym kraju. Ofiarami w polu czy też w zagrodzie często bywają dzieci. W związku z tym warto zadbać by żniwa nie okazały się ponurym scenariuszem.

 


              Rolnictwo obok budownictwa oraz górnictwa to jedna z najbardziej niebezpiecznych branż przemysłu. W odróżnieniu od pozostałych właśnie w rolnictwie najczęstszymi ofiarami padają dzieci. Wynika to z faktu, iż rodzice niekiedy zbyt wcześnie angażuje najmłodszych w prace w gospodarstwie lub też nie mają komu powierzyć opieki, podczas gdy sami przebywają na polu.

              Jeśli chodzi o rok ubiegły sporo wypadków zanotowano w województwie lubelskim. Znacząco ilość nieszczęśliwych zdarzeń odnotowano również w województwie warmińsko-mazurskim.

              Już za kilka dni na pola wyjadą pierwsze kombajny. W ślad za nimi ruszą dzieci rolników, ale także inspektorzy pracy oraz urzędnicy KRUS-u. I choć od pięciu lat liczba wypadków w rolnictwie maleje jest to nadal orka na ugorze. Dlatego w tak intensywnym okresie pracy warto zadbać o bezpieczeństwo zarówno tych najmłodszych jak i swoje. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)