Co to jest rolnictwo precyzyjne-jaka oszczędność?
Napisane przezdnia  07-07-2016 08:19 07-07-2016 08:19 printer
Co to jest rolnictwo precyzyjne-jaka oszczędność?

Co to jest rolnictwo precyzyjne-jaka oszczędność?

              Rolnictwo precyzyjne to system prowadzenia gospodarstwa, który zyskuje na popularności z uwagi na oszczędności, które można dzięki temu uzyskać.  Niezbędne są jednak do tego narzędzia a także  kilka podstawowych procesów składających się na jedną całość.

 


              Rolnictwo precyzyjne jest takim system prowadzenia gospodarstwa, które wykorzystuje komputer oraz technologię GPS. Szczególnie popularne w tym systemie jest także wykorzystywanie bardzo precyzyjnego nawożenia. Choć jest to bardzo ważny proces, jednak nie jedyny, ponieważ aby można było mówić o oszczędnościach wynikających z rolnictwa precyzyjnego potrzeba jest kilka innych ważnych elementów.

              System, na którym opiera się rolnictwo precyzyjne skupia w sobie przede wszystkim metody określenia zasobności gleby. Jedną z nich jest zbieranie informacji o zróżnicowaniu plonów w obrębie pola oraz tworzenie map plonów. Dzięki temu gospodarz dokładnie widzi, w którym miejscu plon był większy, a w którym mniejszy. Kolejnym proces w omawianym systemie jest przeprowadzenie dokładnego pomiaru powierzchni pola, a także badań, pozwalających określić zasobność gleby w fosfor, potas i magnez.

              Rolnictwo precyzyjne zakłada ponadto siew przy użyciu maszyn, które w swoim wyposażeniu posiadają komputer oraz odbiorniki GPS. Należy dodać, iż jest to siew ze zmienną gęstością. Do tego systemu zaliczyć można także zmienne dawkowanie nawożenia, przeprowadzanie zabiegów ochrony roślin maszynami, które posiadają komputer, a także przy użyciu odbiorników GPS. Co więcej, gospodarz, który decyduje się na wprowadzenie rolnictwa precyzyjnego zobligowany jest do dokładnego spisywania wszystkich przeprowadzonych zabiegów. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)