Wydajność robota udojowego, czy warto kupić?
Napisane przezdnia  05-07-2016 09:00 05-07-2016 09:00 printer
» Produkcja zwierzęca » Wydajność robota udojowego, czy warto kupić?
Wydajność robota udojowego, czy warto kupić?

Wydajność robota udojowego, czy warto kupić?

              W dobie rozwijających się technologii rolnicy mogą korzystać z coraz to nowych narzędzi pracy. Jednym z nich jest robot udojowy. Okazuje się, że jego zastosowanie niesie korzyści zarówno dla hodowcy jak i samych zwierząt.


              Jeśli chodzi o hodowców zastosowanie robota udojowego ma znaczący wpływ na zredukowanie nakładu pracy. Dzięki temu gospodarz zyskuje więcej czasu wolnego, który może wykorzystać na inne prace w obejściu. W przypadku zwierząt wprowadzenie automatycznego systemu doju wpływa na poprawę parametrów mleka, a także poprawę zdrowotności, a co za tym idzie także wydajności. Bydło, które przywyknie do korzystania z robota udojowego podchodzi do niego w sposób spokojny, całkowicie pozbawiony strachu.

              Robot udojowy to urządzenie, które w swoim wyposażeniu posiada zwykle stanowisko udojowe, układ lokalizujący strzyki, ramiona do zakładania kubków udojowych, układ czyszczący strzyki, a także układ kontrolno-pomiarowy. Poza tym w wyposażeniu znajdziemy taki elementy jak: pulsator, pompy podciśnieniowe, czy układ myjący instalację udojową.

              Decydując się na zakup robota udojowego bardzo ważnym aspektem jest to by odpowiednio dopasować go do ilości krów w stadzie. Robot jednostanowiskowy przewidziany jest dla stada od 50 do 60 sztuk, natomiast, jeśli będzie to roboto dwustanowiskowy wówczas jest on zdolny doić 95 krów. Z racji tego, że jest to urządzenie bardzo kosztowne jego zakup musi być bardzo uważnie przemyślany.  Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)