Jakie maszyny rolnicze kupować, nowe czy używane?
Napisane przezdnia  30-06-2016 08:33 30-06-2016 08:33 printer
Jakie maszyny rolnicze kupować, nowe czy używane?

Jakie maszyny rolnicze kupować, nowe czy używane?

              Maszyny rolnicze w dzisiejszych czasach stanowią nieodzowną część gospodarstwa. Nie każdego rolnika jednak stać na zakup nowych. Okazuje się, że dobry sprzęt można nabyć również z rynku wtórnego. Jakie maszyny, zatem najkorzystniej kupić ?


              Aby zakup maszyny rolniczej był uzasadniony pod względem ekonomicznym należy odpowiednio dopasować ją do potrzeb gospodarstwa. W innym wypadku narazimy się na bardzo wysokie koszta, zarówno te związane z zakupem jak i eksploatacją, a pożytek z maszyny będzie niewielki.

              Nowe maszyny bardzo często osiągają ceny, którym rolnicy nie są w stanie sprostać. Dlatego poszukując danego sprzętu warto przeanalizować rynek wtórny. Co więcej alternatywę może stanowić nie tylko ten krajowy, ale również zagraniczny. W krajach wysoko rozwiniętych istnieje duża szansa znalezienia sprzętu nowej generacji, w dobrym stanie i za rozsądne pieniądze.


              Przy zakupie używanych maszyn rolniczych warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim o sprawdzeniu ich stanu technicznego, by nie okazało się, że naprawa pochłonie niemal równowartość zakupu. Dlatego zwróćmy uwagę na stan licznika motogodzin, ponieważ to on głównie powie nam o stanie maszyny. Ponadto należy również dowiedzieć się, jakie wady prawne posiada maszyny. Jeśli takowe występuję koniecznie trzeba zawrzeć je w umowie. Będą one stanowiły dowód w razie chęci unieważnienia transakcji. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)