Maszyny rolnicze z licytacji komorniczej
Napisane przezdnia  30-06-2016 12:03 30-06-2016 12:03 printer
Maszyny rolnicze z licytacji komorniczej

Maszyny rolnicze z licytacji komorniczej

              Licytacje komornicze stanowią w pewnym sensie alternatywę dla zakupu maszyny rolniczej od producenta. Można, bowiem nabyć dzięki temu maszyny w bardzo dobrym stanie i w całkiem atrakcyjnej cenie. O czym warto jednak wiedzieć przystępując do licytacji komorniczej ?

 


              Szukając informacji na temat licytacji komorniczych warto sprawdzić stronę internetową Krajowej Izby Komorniczej. Można również odwiedzić serwisy Urzędów Skarbowych czy różnorodnych firm windykacyjnych.

              Uczestnikiem licytacji komorniczej może być każdy. Należy przy tym jednak pamiętać, że przystępując do licytacji trzeba wpłacić rękojmie, która stanowi pewien % szacowanej ceny. W przypadku, gdy licytacja się nie powiedzie wówczas rękojmia jest zwracana. Natomiast, jeśli uda nam się wygrać jest ona uwzględnia podczas zapłaty za wylicytowany przedmiot.

              Jeśli zakupimy ciągnik, czy też inną maszynę rolniczą na drodze licytacji komorniczej należy pamiętać o odebraniu odpowiednich dokumentów. W tym przypadku będzie to dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu. Dzięki temu znacznie szybciej dokonamy rejestracji danej maszyny.

              Decydując się na tę formę zakupu trzeba pamiętać o pewnym mankamencie. Jest to mianowicie nakład finansowy, który nabywca może ponieść w wyniku naprawy czy renowacji. Warto również wiedzieć, iż licytacja komornicza nie uwzględnia reklamacji. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)