Jak zostać rolnikiem-prowadzenie gospodarstwa?
Napisane przezdnia  05-07-2016 08:12 05-07-2016 08:12 printer
» Produkcja zwierzęca » Jak zostać rolnikiem-prowadzenie gospodarstwa?
Jak zostać rolnikiem-prowadzenie gospodarstwa?

Jak zostać rolnikiem-prowadzenie gospodarstwa?

              Gospodarstwo rolne bardzo często przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Jest to najprostszy sposób by rozpocząć jego prowadzenie. Niekiedy jednak zdarza się tak, że nie ma takiej możliwości. Jak wówczas zostać rolnikiem i rozpocząć prowadzenie gospodarstwa ?

 


               Aby zostać rolnikiem, czy to takim uprawiającym rolę, czy też produkującym mleko lub zboża trzeba posiadać, co najmniej jeden hektar ziemi i odprowadzać podatek rolny do właściwego Urzędu Gminy. Należy również odprowadzać składki za siebie oraz członków rodziny do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

              W momencie, gdy nie mamy możliwości odziedziczenia gospodarstwa trzeba posiadać odpowiednie wykształcenie rolnicze, co najmniej zawodowe lub średnie. Bez tego w przyszłości nie będziemy mogli ubiegać się o wsparcie pochodzące z Unii Europejskiej. A jak wiadomo pomoc w dzisiejszych czasach jest niezbędna.

              Kiedy chcemy rozpocząć prowadzenie gospodarstwa rolnego, a nie mamy możliwości jego odziedziczenia musimy wówczas zakupić ziemię. Najlepiej zrobić to za gotówkę. Jeśli jednak nie jest to możliwe można zwrócić się do instytucji wspierających zakupy. Pomogą one opracować niezbędne dokumenty a także udzielą wskazówek jak i gdzie uzyskać kredyt pomagający w sfinansowaniu zakupu ziemi. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)