Ciągnik dużo pali-dlaczego, co robić?
Napisane przezdnia  23-06-2016 13:03 23-06-2016 13:03 printer
Ciągnik dużo pali-dlaczego, co robić?

Ciągnik dużo pali-dlaczego, co robić?

              Przy zakupie ciągnika wielu rolników interesuje się w pierwszej kolejności jego spalaniem. Po dokonanym zakupie okazuje się, że zapewnienia producenta jednak nie mają pokrycia w rzeczywistości. A może to my robimy coś niewłaściwie ? Jakie czynniki, zatem wpływają na spalanie maszyny ?

 


              To jak dużo oleju napędowego spala ciągnik podczas różnorodnych prac w gospodarstwie duży wpływ ma jego zagregowanie z innymi maszynami. Dlatego by obniżyć koszty zużycia paliwa należy odpowiednio dobrać ciągnik i pozostałe maszyny by nie doprowadzać m.in. do przeciążenia ciągnika. Ponadto wszelki osprzęt należy dobrać odpowiednio do wielkości gospodarstwa oraz skali produkcji. Nie warto, zatem kupować maszyn na wyrost, ponieważ będą one kosztowne w utrzymaniu, a wcale nie przyczynią się do zwiększenia wydajności.

              Kolejnym istotnym aspektem, który wpływa na spalanie jest stan techniczny ciągnika. W związku, z czym tak ważne jest by dokonywać okresowych przeglądów i pamiętać o regularnej wymianie filtrów powietrza z uwagi na pracę tych maszyn w warunkach o dużym  zapyleniu. Ponadto warto także mieć na uwadze wymianę olejów oraz sprawdzanie stanu chłodnicy.

              Poza tym, jeśli istnieją takie możliwości warto inwestować w nowe maszyny. Niekiedy rolnicy pracują przestarzałymi ciągnikami, których spalanie przyprawia o zawrót głowy. Nowa maszyna, choć jest dużym wydatkiem pozwoli obniżyć te koszty i poprawić wydajność pracy.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)