Produkcja bydła mięsnego-czy się opłaca?
Napisane przezdnia  22-06-2016 11:03 22-06-2016 11:03 printer
» Produkcja zwierzęca » Produkcja bydła mięsnego-czy się opłaca?
Produkcja bydła mięsnego-czy się opłaca?

Produkcja bydła mięsnego-czy się opłaca?

              Wielu rolników z pewnością odpowiedziałoby negatywnie na postawione w tytule pytanie. Wynika to m.in. z faktu niskich cen na skupach żywca, ale także z nieuczciwości co niektórych pośredników. Ponadto produkcja bydła mięsnego to czasochłonne i wymagające zadanie. Istnieje jednak możliwość poprawy sytuacji.

 


              Producenci bydła mięsnego, aby poprawić swoją sytuację powinni pomyśleć nad dobrą organizacją. Mowa tu o grupach producenckich. Atutem organizowania się w większe grupy jest możliwość uzyskania refundacji. Jeśli chodzi o ten rok jest to kilka % zwrotu.

Ponadto grupy producenckie mają większe możliwości w zakresie negocjacji, np. cen. Należy przy tym pamiętać, iż aby grupa producentów mogła funkcjonować warunkiem jest sprzedaż roczna oscylująca w granicach większej ilości sztuk. Co więcej skonsolidowani producenci są mniej narażeni na nieuczciwe praktyki, które stosują pośrednicy, ponieważ sami mogą szukać i tworzyć kanały zbytu, eliminując właśnie pośredników, uzyskując przy tym znacznie wyższe ceny.

              Aby produkcja bydła mięsnego odznaczała się większą opłacalnością należy także sprowadzić straty do jak najmniejszego poziomu. Nie tylko te na etapie produkcji, ale również takie, które występują przy sprzedaży bydła.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)