Letnie zapalenie wymienia-co robić?
Napisane przezdnia  22-06-2016 09:00 22-06-2016 09:00 printer
» Produkcja zwierzęca » Letnie zapalenie wymienia-co robić?
Letnie zapalenie wymienia-co robić?

Letnie zapalenie wymienia-co robić?

              Letnie zapalenie wymienia to przypadłość, która atakuje jak sama nazwa wskazuje głównie latem. Choroba ta jest bardzo powszechna, ponieważ przenoszona jest przez muchy. A jak wiadomo latem jest ich zatrzęsienie.

 


              Zwierzęta, które przebywają na pastwisku latem są narażone na letnie zapalenie wymienia. Wynika to z faktu, iż owady, które są odpowiedzialne za jej przenoszenie zbawia kwas mlekowy. Gdy mucha przysiada na wymieniu zostawia na nim bakterie, które bardzo szybko przenikają do kanału strzykowego. Wówczas w wymieniu tworzy się stan zapalny.

              Kiedy dojdzie do letniego zapalenia wymienia zwierze zaczyna być osowiałe, ma podwyższoną temperaturę ciała, niechętnie pobiera pokarm, a niekiedy nawet cierpi na kulawizny. Są to pierwsze objawy tego typu choroby. Jeśli nie zostaną one rozpoznane i na czas zdiagnozowane, wówczas dochodzi do przekształcenia się choroby w fazę ostrą. Tutaj chorobę widać już na wymieniu, ponieważ jest ono stwardniałe, zaczerwienione i bardzo gorące. Jeśli natomiast ta faza nie jest na czas zdiagnozowana letnie zapalenie wymienia może przekształcić się w fazę przewlekłą. Jest to szczególnie groźne, ponieważ wtedy pojawiają się na wymieniu ropnie.

              Dlatego w okresie szczególnego narażenia na letnie zapalenie wymienia warto zadbać o ochronę zwierząt. Mowa tu o wszelkich środkach owadobójczych, a także właściwej higienie udoju. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)