Steyr Profi-nowy model
Napisane przezdnia  20-06-2016 13:19 20-06-2016 13:19 printer
Steyr Profi-nowy model

Steyr Profi-nowy model

              Nowe modele ciągników marki Steyr to seria Profi. Są to maszyny o charakterze uniwersalnym w przedziale mocy od 116 do 145 KM. Ciągniki zaprezentowano w Austrii wraz z początkiem czerwca. Jednak na premierę w Polsce trzeba jeszcze trochę poczekać.


              Nowa seria ciągników Profi marki Steyr ujrzała już światło dzienne. W Polsce zaś na ich premierę przyjdzie jeszcze poczekać, dokładnie do września, do tegorocznych targów Agro Show.

              Jeśli chodzi o charakterystykę nowych ciągników należy przede wszystkim powiedzieć, iż silniki tych maszyn spełniają normę emisji spalin Euro IV. Co więcej silniki Ecotech, bo takie zastosowano w omawianych ciągnikach pracując w zakresie od 1500 do 1900 obr./min., wykorzystując system PowerPlus są w stanie uzyskać dodatkową moc na poziomie nawet 34 KM.  Rozstaw osi w modelach 4- i 6- cylindrowych wynosi 2,64 m, natomiast promień skrętu to 5,4 m.


              Omawiając serię Profi należy zatrzymać się również przy opcjach, jakie proponuje marka w przypadku skrzyni biegów. Są to warianty w postaci 16/16 pozwalająca osiągnąć prędkość 40 km/h, z możliwością doposażenia w biegi pełzające, lub też 17/16 Eco, która osiąga tę samą prędkość, lecz przy mniejszych obrotach silnika. Marka wprowadziła również w serii Steyr Profi możliwość zmiany biegów za pomocą dżojstika Multicontroler.

              Ciągniki wchodzące w skład serii Steyr Profil Classic posiadają hydrauliczną pompę tłoczkową, której wydatek to 80 l/min. Istnieje jednak możliwość wyposażenia maszyny w pompę o wydatku 113 l/min, która wzbogacona jest o funkcję Load Sensing. Jest to funkcja, która pozwala dozować dawkę oleju w taki sposób, iż maszyna pobiera go tyle ile aktualnie potrzebuje. Warto dodać, że ten element wyposażenia obejmuje nowe maszyny z linii Steyr Profi.

              Oczywiście w tej serii pomyślano także o operatorze maszyny. A co za tym idzie, dzięki szeregowi opcji jak np. amortyzacja przedniej osi, multi-funkcyjny fotel operatora oraz pasażera, czy klimatyzacja stworzono warunki do długiej i komfortowej pracy. Ciągniki z 4 słupkową kabiną wyposażone w szyby o dużej powierzchni pozwalają na nieograniczony widok o zasięgu 360 stopni, natomiast reflektory robocze LED z natężeniem światła po 2000 lumenów dają możliwość pracy również po zmierzchu. 


Źródło: SteyrPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)