Susza i zagrożenia
Napisane przezdnia  16-06-2016 11:00 16-06-2016 11:00 printer
» Produkcja zwierzęca » Susza i zagrożenia
Susza i zagrożenia

Susza i zagrożenia

              Sucho w lasach. W kilkunastu nadleśnictwach obowiązuje trzeci, czyli najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Tereny patrolują śmigłowce i drony, a straż pożarna interweniuje niemal codziennie.

 

 


              Na Lubelszczyźnie obowiązuje trzeci, czyli najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Jest on przecież wprowadzany w wyjątkowych sytuacjach. Oznacza to, że wilgotność ściółki spada poniżej 10 %.

              W ostatnich dniach doszło do wielu pożarów lasów. Z każdym dniem jednak statystyki są gorsze. Służby ratownicze spodziewają się nasilenia ilości pożarów związanych z ogniem w lasach. A jak wiadomo pożary powodują gigantyczne straty. Chodzi głównie o roślinność oraz drzewa. Niekiedy potrzeba nawet kilkudziesięciu lat by las odbudował się po pożarze na nowo.  Ponadto w płomieniach ginie znaczna część zwierząt.

              Główną przyczyną wystąpienia pożaru w lesie jest nieodpowiedzialne zachowanie ludzi. Dlatego straż pożarna wraz z nadleśniczymi prowadzi wzmożone kontrole lasów. Za rozpalanie ognisk, czy wyrzucanie niedopałków grożą wysokie kary finansowe. W związku, z czym w okresie letnim należy zachować szczególną ostrożność podczas przebywania w lesie. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)