Prasa silosująca SIPMA PL 7000 SILO
Napisane przezdnia  16-06-2016 05:01 16-06-2016 05:01 printer
Prasa silosująca SIPMA PL 7000 SILO

Prasa silosująca SIPMA PL 7000 SILO

              Jakiś czas temu pisaliśmy o technologii zakiszania pasz w rękawach foliowych. Dzisiaj przyjrzymy się nieco bliżej służącej do tego maszynie. Mowa tu o prasie silosującej SIPMA PL 7000 SILO.

 


              Prasa silosująca SIPMA PL 7000 SILO to maszyna, która swoje zastosowanie znajduje w wysoko skompresowanym napełnianiu rękawów foliowych, których długość nie przekracza 75 m, zaś średnica 2,7 m ( 9ft) oraz 2,4 m (8ft).

              Jeśli chodzi o materiał, który może być wykorzystywany do napełnia rękawów foliowych przez tę maszynę jest to, np. zielonka z kukurydzy, mokre ziarno, trawa ( zielonka pastwiskowa), lucerna i koniczyna, a także wysłodki buraczane i młóto browarnicze.

              Prasa silosująca SIPMA PL 7000 SILO wyposażona jest w podajnik taśmowy, o szerokości 2600 mm. Dzięki temu materiał załadowywany  jest w bardzo łatwy sposób wprost z urządzenia transportującego. Maszyna wyposażona jest również w rotor z hydraulicznym układem hamującym. Jego zaletą jest precyzyjne ubicie masy, która jest zakiszana. A to z kolei wpływa na przebieg fermentacji, podczas, które niezbędne są beztlenowe warunki.

              Omawiany model posiada także aplikator substancji zakiszających, o pojemności 60 l.  W związku z tym gospodarz może bezpośrednio, podczas samego pakowania dodać do materiału konserwanty, które zostaną prawidłowo wymieszane. Kolejnym elementem wyposażenia jest elektrohydrauliczny blok. Jego zadaniem jest obsługa wszystkich elementów roboczych maszyny. Co więcej w instalacji hydraulicznej jest ciągły obieg oleju. Dzięki temu operator nie musi angażować się w uruchamianie funkcji maszyny, ponieważ odbywa się to w sposób automatyczny. Jak by tego było mało, maszyna posiada ponadto wielofunkcyjny komputer pokładowy. Za jego sprawą operator może na bieżąco sterować oraz nadzorować przebieg całego cyklu napełniania rękawa zakiszanym materiałem.

              Masa prasy silosującej SIPMA PL 7000 SILO wynosi 6500 kg. Jej prędkość obrotowa WOM  to 1000 obr/ min, natomiast zapotrzebowanie na moc to od 90 do 160 kW. 

źródło: Sipma S.A.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)