System Valtra Smart-zarządzanie ciągnikiem z telefonu?
Napisane przezdnia  16-06-2016 08:00 16-06-2016 08:00 printer
System Valtra Smart-zarządzanie ciągnikiem z telefonu?

System Valtra Smart-zarządzanie ciągnikiem z telefonu?

              Valtra Smart to system, który pozwala uzyskać dostęp do danych ciągnika wprost z telefonu czy też komputera. Jego działanie opiera się na urządzeniu montowanym w maszynie, które zbiera dane z magistrali CAN po czym wysyła je do chmury, która dostępna jest dla właściciela maszyny.


              Urządzenie odpowiedzialne za działanie systemu Valtra Smart dedykowane jest ciągnikom Valtra czwartej generacji. Za jego sprawą właściciel maszyny ma dostęp do 50 danych, natomiast serwisant otrzymuje około 100 różnorodnych sygnałów. Producent ponadto przewidział możliwość zainstalowania tego typu systemu również w starszych ciągnikach. Jednak trzeba dodać, iż zasób danych i sygnałów w przypadku starszych ciągników będzie nieco uboższy.

              Jeśli chodzi o korzyści płynące z systemu Valtra Smart warto wspomnieć o kilku najistotniejszych. Przede wszystkim jest to ochrona przed kradzieżą, ponieważ właściciel ma stały dostęp do informacji, w jakim miejscu znajduje się maszyna.

Kolejnym aspektem jest usprawnienie serwisu. Za sprawą danych z magistrali CAN, które są zapisywane w chmurze serwisanci mają dostęp do danych zgromadzonych przez czujniki ciągnika i mogą w sposób dokładny przejrzeć dane z sekund poprzedzających usterkę. Co więcej omawiany system jest niewątpliwym ułatwieniem we wskazywaniu problemu. W związku, z czym serwisanci są w stanie zamówić części niezbędne do naprawy jeszcze przed tym za nim maszyna trafi do serwisu. Dodatkowo dochodzi sprawa łączenia upraw z ewidencją zadań, czy też zapewnienie wykonawcom dokumentacji do celów fakturowania. 

źródło: ValtraPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)