Sprzedaż Valtry w Afryce
Napisane przezdnia  15-06-2016 06:16 15-06-2016 06:16 printer
Sprzedaż Valtry w Afryce

Sprzedaż Valtry w Afryce

              Valtra swój udział w rynku afrykańskim rozpoczęła już w latach 80. Jednak obecnie pozycja tej marki w Afryce stale się umacnia. Valtra dąży do mechanizacji rolnictwa afrykańskiego.

 

              Valtra sprzedaje rocznie do Afryki coraz więcej ciągników. Popyt na te maszyny w porównaniu z Niemcami oraz Francją, gdzie sprzedaje się ich najwięcej rośnie znacznie szybciej.

              Valtra obecnie dysponuje sieciami sprzedaży w 13 krajach afrykańskich. Ich ilość jednak w tym roku ma ulec zwiększeniu. Należy również dodać, iż inwestycje w ten region przez koncern AGCO są sporych rozmiarów.

Jeśli chodzi o maszyny, które są sprzedawane do Afryki znaczną część stanowią duże ciągniki z serii T i S. Wynika to z faktu wielkich gospodarstw towarowych. Valtra nie ustaje jednak w poszerzaniu asortymentu również w mniejsze modele. Co więcej do Afryki sprzedawane są także kombajny, agregaty prądotwórcze oraz narzędzia rolnicze.

Wzrost sprzedaży ciągników rolniczych do Afryki widoczny jest w ilości zleceń. Obecnie Valtra ma ich już, około 400, czyli więcej niż dostarczono w całym 2015 roku. Minionej zimy marka uzyskała zlecenie na zaopatrzenie Ghany w 288 ciągników A750. Są one wytwarzane w Brazylii. Warto dodać, iż maszyny te za sprawą programu More Food są częściowo finansowane. Program ten ma na celu udzielenie pożyczki, dzięki której rynek ten ma szansę na rozwój mechanizacji.  

 

źródło: ValtraPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)