Zaczepy do ciągnika
Napisane przezdnia  30-08-2016 09:00 30-08-2016 09:00 printer
» Wiadomości rolnicze » Zaczepy do ciągnika
Zaczepy do ciągnika

Zaczepy do ciągnika 

              Zaczepy ciągników - Ciągniki mogą być połączone z innymi maszynami rolniczymi, bądź przyczepami w różnorodny sposób. Rynek oferuje szeroką gamę sprzęgów. Co zatem warto o nich wiedzieć ?

 

 


              Jeśli chodzi o zaczepy ciągnikowe na rynku możemy znaleźć górny transportowy, dolny transportowy w opcji, rolniczy, a także wielootworową belkę narzędziową, mocowaną na dolne ciągła tylnego TUZ.

              Biorąc pod uwagę zaczep dolny i górny należy powiedzieć, iż różnica między nimi tkwi w położeniu tylnych kół względem osi. Dolny umiejscowiony jest poniżej osi, zaś górny powyżej. Jeśli chodzi o ich przeznaczenie staje się ono coraz bardziej uniwersalne i oba zaczepy użytkowane są podczas prac polowych, jak również do transportu. Warto jednak pamiętać o tym, że do przyczep i maszyn dwuosiowych preferowany jest zaczep górny, ponieważ dyszel musi być położony w pozycji równoległej do podłoża.


              Przyglądając się natomiast konstrukcji można również wyróżnić kilka podstawowych typów. Zaczep górny dostępny jest na rynku w wersji standardowej, a także automatycznej. Coraz częściej rolnicy decydują się na te drugie, zwłaszcza w ciągnikach o dużej mocy. Należy przy tym jednak wiedzieć, iż automatyczny zaczep górny samoczynnie realizuje sprzęgnięcie mechaniczne. Natomiast gniazda elektryczne, pneumatyczne, czy też hydrauliczne należy podpiąć w sposób ręczny.

              Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto zespół wahliwego sworznia. Za sprawą długiej ramy szynowej standardowy, czy też automatyczny zaczep górny może być przekształcony na zaczep dolny. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)