Dobry ładowacz czołowy, tur do ciągnika
Napisane przezdnia  07-06-2016 09:00 07-06-2016 09:00 printer
Dobry ładowacz czołowy, tur do ciągnika

Dobry ładowacz czołowy, tur do ciągnika

              Coraz częściej producenci ciągników wyposażają nowe maszyny w ładowacze czołowe. Jest to niewątpliwie duże udogodnienie, ponieważ za jego sprawą możliwe jest wykonywanie wielu prac bez konieczności zakupu profesjonalnej ładowarki.

 


              Jeśli chodzi o fabrycznie zamontowane ładowacze czołowe są one dostosowane do ciągnika bezpośrednio przez producenta. Problem jednak pojawia się wówczas, gdy narzędzie to chcemy zamontować w nieco starszej maszynie. Wówczas konieczne jest dobrać je odpowiednio do ciągnika, by nie doprowadzić do jego przeciążenia. Mowa tu m.in. o udźwigu i wysokości podnoszenia ładowacza.


              Wybierając ładowacz czołowy warto zwrócić uwagę także na sposób poziomowania narzędzi. Wybór najbardziej odpowiedniego zależy od tego do czego ma być wykorzystywany ładowacz. Producenci oferują poziomowanie automatyczne, oraz też takie, gdzie poziomowanie osprzętu dokonywane jest przez operatora przy pomocy siłownika hydraulicznego, lub też te, które wykorzystuje do tego prostowody, stanowiące mechaniczne połączenie.

              Kwestią wartą rozważenia i doboru najlepszej opcji jest również system sterowania. Podstawowy system opiera się na rozdzielaczu ciągnika oraz lince, gdzie zadaniem rozdzielacza jest podniesienie ramion ładowacza, zaś linka za zwolnienie blokady, aby widły lub łyżka mogły wywrócić się w sposób swobodny. Nieco bardziej zaawansowanym systemem jest pełne sterowanie za pomocą rozdzielacza ciągnika. Wykorzystuje on siłownik hydrauliczny, by łyżka mogła się przechylić. W miarę upływu czasu producenci zaczęli wyposażać ładowacze czołowe we własne rozdzielacze, którymi operatorzy mogą sterować za pomocą dżojstików.

              Ponadto dobierając odpowiedni ładowacz czołowy należy przyjrzeć się wszelkim dodatkowym opcjom. Wszystko zależy od tego do czego narzędzie ma być wykorzystywane w gospodarstwie. Jeśli ciągnik jest maszyną uniwersalną i wykorzystuje się go do różnorodnych prac wówczas stosunkowo przydatne może być multizłącze hydrauliczne. Wśród opcji dodatkowych istnieje także możliwość amortyzacji ładowacza, wyposażenie w automatyczne funkcje sterowania, czy też możliwość ustawienia prędkości podnoszenia i opuszczania ramion. Wariantów i opcji jest wiele. Ważne jest to by były one wykorzystywane podczas prac w gospodarstwie, a zainwestowane w maszynę pieniądze przynosiły oczekiwany efekt i  nie były wydane na darmo.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)