Zalety przyczepy samozbierającej
Napisane przezdnia  24-05-2016 08:21 24-05-2016 08:21 printer
Zalety przyczepy samozbierającej

Zalety przyczepy samozbierającej

         Wykorzystywanie przyczepy samozbierającej do zbierania zielonki wiąże się przede wszystkim z możliwością zmniejszenia kosztów, jakie rolnicy ponoszą podczas produkcji paszy objętościowej. Jednak wykorzystanie tej maszyny to nie tylko zmniejszenie kosztów.

 


         Zbieranie zielonki za pomocą przyczepy samozbierającej w porównaniu do zbiorów w baloty, czy wykorzystaniu sieczkarni samojezdnych z to w znacznej części gospodarstw możliwość zmniejszenia kosztów, jakie wiążą się z produkcją kiszonek.

         Przyczepy samozbierające za sprawą swej konstrukcji umożliwiają również zbiór zielonki w taki sposób, by pasza była jak najmniej zanieczyszczona.  Zdawać by się mogło, że drobne zanieczyszczenia nic nie wnoszą. Jednak jakość paszy, jej czystość a co za tym idzie zdrowotność wpływają na wydajność mleczną krów. A to z kolei przekłada się na zwiększenie dochodów.


         Na fakt, sprawdzania się przyczep samozbierających w produkcji paszy objętościowej świadczy rosnące zainteresowanie, które przekłada się na ilość sprzedanych maszyn. Aby jednak przyczepa samozbierająca przynosiła oczekiwane efekty i sprawdzała się w gospodarstwie warto pamiętać o jej prawidłowym użytkowaniu. Mowa tu m.in. o znajomości poszczególnych układów, czy sposobach optymalnego załadunku. Wszystko po to by praca była wydajna oraz ekonomiczna.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)