Części do maszyn uprawowych, cena?
Napisane przezdnia  24-05-2016 09:59 24-05-2016 09:59 printer
Części do maszyn uprawowych, cena?

Części do maszyn uprawowych, cena?

         Części robocze maszyn do uprawy gleby są szczególnie narażone na zużycie. Ich wymiana niekiedy może wiązać się ze stosunkowo dużym wydatkiem. Szczególnie wtedy gdy decydujemy się na elementy oryginalne.

 


         Na spory wydatek mogą być narażeni rolnicy posiadający w swoich gospodarstwach grubery lub też kultywatory pochodzące zza zachodniej granicy. W przypadku awarii dzioba lemiesza, czy bocznych lemieszy skrzydełkowych można pozbawić swój portfel od 100 do 200 złotych, wykorzystując części oryginalne. Zamienniki to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych.

         Nieco lepsza sytuacja jest w przypadku maszyn pochodzących z naszego, rodzimego kraju. Awaria dzioba zęba w agregacie podorywkowy to koszt rzędu 50 zł, natomiast lemiesza bocznego około 30 zł.

         Stosunkowo dużym kosztem będzie także wymiana talerzy w bronach talerzowych. Ich cena jest uzależniona od grubości, średnicy, oraz producenta. Jednak zakupując te części robocze możemy wydać od 120 do nawet 300 złotych.

         Maszyny zachodniej produkcji w przypadku wymiany dłut i lemieszy są również droższe w obsłudze. Do polskich maszyn jeśli chodzi o lemiesze będzie to wydatek rzędu 60-80 zł, zaś do tych zza zachodniej granicy będzie to już 140 a nawet 220 złotych.

         Wymiana części roboczych maszyn do uprawy gleby jest niemałym wydatkiem. Jednak jeśli widać ich znaczne użycie warto usunąć usterkę by nie doprowadzić do większych i kosztowniejszych szkód.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)