Bezpieczeństwo na polu podczas prac polowych
Napisane przezdnia  17-05-2016 08:00 17-05-2016 08:00 printer
» Ciekawostki » Bezpieczeństwo na polu podczas prac polowych
Bezpieczeństwo na polu podczas prac polowych

Bezpieczeństwo na polu podczas prac polowych


Prace polowe to okres, w którym gospodarze i ich rodziny narażone są na różne nieszczęśliwe wypadki. Dlatego podczas korzystania z maszyn rolniczych należy zachować szczególną ostrożność, by przez własną nieuwagę nie stworzyć zagrożenia dla zdrowia i życia zarówno swojego jak i innych.


Prace polowe to długie i męczące godziny bardzo często spędzane w upale. Wówczas spada koncentracja, a działaniami kieruje pośpiech. I tak przez nieuwagę dochodzi do wielu nieszczęśliwych wypadków. Dlatego kiedy rolnik wyjeżdża na pole powinien zachować szczególną uwagę. Co więcej warto przeliczać siły na zamiary. Nie warto w pośpiechu i zmęczeniu wykonywać jakichkolwiek obowiązków, lepiej przełożyć je na następny dzień.

Kolejną ważną kwestią, która może ustrzec przed wypadkami podczas prac polowych to w pełni sprawne maszyny. Dlatego przed sezonem warto dokonać przeglądów technicznych maszyn rolniczych i ewentualnych napraw, które pozwolą uniknąć awarii na polu. A jak wiadomo awarie usuwane w pośpiechu mogą skutkować takimi wypadkami jak skaleczenia, czy pochwycenia przez ruchome elementy maszyny.

Zachowanie właściwych zasad bezpieczeństwa to podstawa pracy na polu. Dzięki temu możemy zadbać o swoje życie i zdrowie. Nie warto ryzykować i narażać się wypadki.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)